Super Cat's

Super Cat’s Compact Zapachowy

Zapachowy, zbrylający się, bentonitowy żwirek dla kota Super Cat’s Compact (ziarna gr. 1-3mm)  został wyprodukowany w Polsce przez polskiego producenta wysokiej jakości żwirków i ściółek dla zwierząt domowych – markę Super Cat’s. Żwirek w składzie posiada bentonit, rodzaj osadowej skały ilastej, oraz naturalną substancję zapachową. Obecny w składzie żwirku naturalny komponent zapachowy lepiej neutralizuje nieprzyjemny zapach równocześnie zachęcając kota do używania kuwety. Żwirek zapachowy Compact charakteryzuje się wysoką chłonnością wilgoci, jest wydajny i ekonomiczny. Dzięki drobnej strukturze doskonale się zbryla. Żwirek ulega biodegradacji, dlatego zużyty produkt można wykorzystać do kompostowania.

 

Żwirki bentonitowe przy kontakcie z wilgocią przyjmują postać gliny, nie nadają się do usuwania drogą sanitarną. Nie są polecane przy kociętach lub psach, które mogą spożywać w małych ilościach żwirek. W takiej sytuacji polecamy bezpieczny do spożywania przez zwierzęta żwirek kukurydziany, który można zutylizować w toalecie.

 

Produkt jest dostępny w opakowaniach 5l.

 

 

Sposób użycia: Kuwetę należy wypełnić żwirkiem na wysokość ok. 6 cm. Po użyciu kuwety przez kota, zbrylone fragmenty żwirku należy usuwać na bieżąco, a powstały ubytek uzupełniać jego świeżą porcją. Raz na 1-2 tygodnie, w zależności od potrzeb, zalecamy czyścić całą kuwetę i wymieniać żwirek na świeży.