Super Cat's

Super Cat’s Compact

Bentonitowy, zbrylający się żwirek dla kota Super Cat’s Compact (ziarna gr. 1-3mm)  został wyprodukowany w Polsce przez polskiego producenta wysokiej jakości ściółek dla zwierząt domowych – markę Super Cat’s. Żwirek w składzie posiada tylko bentonit, rodzaj osadowej skały ilastej. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych i zapachowych.

Charakteryzuje się wysoką chłonnością wilgoci i bardzo dobrą neutralizacją nieprzyjemnych zapachów. Jest wydajny, drobny i doskonale się zbryla, dzięki czemu łatwiej zadbać o czystość w kuwecie. Naturalny, ekologiczny produkt ulega biodegradacji, dlatego zużyty produkt można wykorzystać do kompostowania.

Żwirki bentonitowe przy kontakcie z wilgocią przyjmują postać gliny, nie nadają się do usuwania drogą sanitarną. Nie są polecane przy kociętach lub psach, które mogą spożywać w małych ilościach żwirek. W takiej sytuacji polecamy bezpieczny do spożywania przez zwierzęta żwirek kukurydziany, który można zutylizować drogą sanitarną.

Produkt jest bezzapachowy, dostępny w opakowaniach 5l.

 

Sposób użycia: Kuwetę należy wypełnić żwirkiem na wysokość ok. 6 cm. Po użyciu kuwety przez kota, zbrylone fragmenty żwirku należy usuwać na bieżąco, a powstały ubytek uzupełniać jego świeżą porcją. Raz na 1-2 tygodnie, w zależności od potrzeb, zalecamy czyścić całą kuwetę i wymieniać żwirek na świeży.