Super Cat's

Super Cats Normal

Bentonitowy, zbrylający się żwirek dla kota Super Cat’s Normal (ziarna gr. 3,5-5mm) został wyprodukowany w Polsce przez polską markę Super Cat’s. Żwirek składa się wyłącznie z bentonitu. Nie ma w nim żadnych dodatków chemicznych, dzięki czemu jest ekologiczny, bezpieczny dla środowiska i biodegradowalny. Żwirek charakteryzuje się bardzo wysoką zdolnością pochłaniania wilgoci oraz neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Żwirek łatwo się zbryla, dzięki czemu dbanie o czystość w kuwecie kota jest prostsze. Zużyty żwirek Super Cat’s Normal można kompostować.

Żwirki bentonitowe przy kontakcie z wilgocią przyjmują postać gliny, nie nadają się do usuwania drogą sanitarną. Nie polecane przy kociętach lub psach, które mogą spożywać w małych ilościach żwirek. W takiej sytuacji polecamy bezpieczny do spożywania przez zwierzęta żwirek kukurydziany, który można zutylizować w toalecie.

Żwirek jest bezzapachowy, dostępny w opakowaniu 5l.

 

Sposób użycia: Kuwetę należy wypełnić żwirkiem na wysokość ok. 6 cm. Po użyciu kuwety przez kota, zbrylone fragmenty żwirku należy usuwać na bieżąco, a powstały ubytek uzupełniać jego świeżą porcją. Raz na 1-2 tygodnie, w zależności od potrzeb, zalecamy czyścić całą kuwetę i wymieniać żwirek na świeży.