Super Cat's

Zoocenter Ściółka Konopna

Naturalna, antyalergiczna ściółka konopna dla gryzoni i królików charakteryzuję się wysoką chłonnością oraz zdolnością do maskowania nieprzyjemnych zapachów. Stworzona jest w 85% ze zdrewniałej części łodygi konopi siewnej i w 15% z włókna, bez wykorzystania sztucznych substancji i dodatków. Jest ekologiczna i ulega całkowitej biodegradacji, dzięki czemu zużytą można z powodzeniem wykorzystać na kompost lub stosować jako naturalny nawóz.  

Ściółka została poddana dwukrotnemu procesowi odpylania. W połączeniu z naturalnym surowcem, z którego została stworzona, oraz neutralnym pH jest hipoalergiczna. Doskonale sprawdzi się dla małych zwierząt, które są uczulone na inne rodzaje podłoża. Jest lekkamiękka i przyjemna dla łapek królików i gryzoni, nie przykleja się do nich, dzięki czemu łatwiej utrzymać czystość w klatce zwierzaka.

Mniejsze gryzonie uwielbiają zakopywać się w ściółce konopnej oraz tworzyć z niej gniazda. Można ją stosować w większej ilości, wykładając dno klatki warstwą o grubości 5-6 cm. Ściółkę można mieszać z innymi rodzajami podłoża.

Sposób użycia: Dno klatki wyłożyć ściółką (w wypadku mniejszych gryzoni warstwa ściółki powinna mieć grubość 5-6 cm, w wypadku większych gryzoni wystarczy cienka warstwa). Zaleca się wymianę całej ściółki w klatce regularnie, w zależności od potrzeb. Zużytą ściółkę można kompostować lub wykorzystać jako naturalny nawóz.