Super Cat's

Zoocenter Ściółka Konopna Granulowana

Naturalna, antyalergiczna ściółka konopna granulowana to innowacyjny produkt stworzony przez polską markę Zoocenter. Ściółka granulowana w porównaniu z tradycyjną ściółką konopną, charakteryzuje się jeszcze lepszą chłonnością wilgoci oraz maskowaniem nieprzyjemnych zapachów. Dwukrotnie odpylona metodą przesiewową oraz pneumatyczną, doskonale sprawdzi się nie tylko dla królików, ale także dla mniejszych gryzoni, ptaków a nawet kotów.

Ściółka konopna granulowana została stworzona w 85% ze zdrewniałej części łodygi konopi siewnej i w 15% z włókna konopi. Konopie wykorzystywane do stworzenia tej ściółki pochodzą w 100% z polskich upraw konopi siewnej. Ściółka jest całkowicie naturalna, ekologiczna i biodegradowalna. Do jej produkcji nie zostały wykorzystane żadne sztuczne substancje i dodatki. Dzięki neutralnemu pH i dwukrotnemu procesowi odpylania ściółka jest w 100% antyalergiczna. Doskonale sprawdzi się u tych zwierząt, które są uczulone na inne typy podłoża.

Ściółka konopna granulowana ułatwia utrzymanie czystości w klatce. Mniejsze gryzonie uwielbiają się w niej zakopywać i tworzyć z niej gniazda. Można ją stosować w większej ilości, wykładając dno klatki warstwą o grubości nawet 5-6 cm. Ściółka jest lekka i delikatna dla łapek zwierząt, nie przykleja się do nich, nie pyli.

Produkt jest dostępny w opakowaniach 2,5kg i 9kg.

Sposób użycia: Dno klatki wyłożyć ściółką (w wypadku mniejszych gryzoni warstwa ściółki powinna mieć grubość 5-6 cm, w wypadku większych gryzoni i królików wystarczy cienka warstwa). Zaleca się wymieniać całą ściółkę w klatce regularnie, w zależności od potrzeb. Zużytą ściółkę można kompostować lub wykorzystać jako naturalny nawóz.